Pobieralnia.pl - vortal z dużą dawką plików

Mendeley Desktop 1.17.4

  • Licencja: Freeware
  • Dodano:
  • Redakcja: 4.0 1 głosów
  • Oceń: od 1 do 5
  • System: XP,Vista,Windows 7,Windows 8,Windows 10
  • Rozmiar: 52.73 MB
  • Pobrano: 99
  • Pobierz plik

Opis Mendeley Desktop 1.17.4

Mendeley Desktop to zaawansowany i bardzo rozbudowany program przeznaczony do zarządzania i organizowania danymi zapisanymi na dyskach twardych komputera. To również ciekawe narzędzie, będące świetnym rozwiązaniem nadającym się do wspólnej pracy z grupą naukową, np. przy współpracy przy różnych projektach w celach edukacyjnych bądź służbowych.

Program Mendeley Desktop sprawdzi się zarówno w celach edukacyjnych np. na uczelni lub w szkołach, jak również w prywatnym użytku domowym. Za pomocą tego narzędzia możemy zarządzać zapisanymi na dysku twardym ważnymi dokumentami lub innymi istotnymi danymi. Za pomocą opisywanego narzędzia możemy także przeglądać, katalogować, segregować i zarządzać zbiorem materiałów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć kompletną bibliografię materiałów, jak również złożony plan pracy lub plan zajęć szkolnych. Ciekawą funkcją jest możliwość tworzenia jednoosobowych lub grupowych bibliografii z możliwością umieszczenia jej na stronie internetowej bądź blogu.

Oprócz głównej funkcji tworzenia bibliografii, za pomocą programu Mendeley Desktop stworzymy również przypisy przy użyciu innych edytorów tekstowych, na przykład Microsoft Word w edycjach 2003, 2007, 2010 itd. Istnieje także możliwość dodania bibliografii bezpośrednio z wbudowanej bazy danych Mendeleya bez konieczności opuszczania lub wyłączania programu tekstowego. Na uwagę zasługuje także usprawnienie przeglądania kilku różnych dokumentów zapisanych w formacie PDF w tym samym czasie, jak również możliwość dodawania różnych adnotacji do każdego pliku z osobna. Przydatną jest również funkcja tworzenia kopii zapasowych danych na zewnętrznych serwerach, jak również synchronizacja danych całej biblioteki z możliwością przeglądania danych na różnych urządzeniach przenośnych.

Interfejs programu jest czytelny i przejrzysty, zaś obsługa prosta i bezproblemowa. Takie połaczenie sprawia, że nawet początkujący użytkownicy bez doświadczenia informatycznego poradzą sobie z wykorzystaniem wszystkich oferowanych przez Mendeley Desktop funkcji.

Bezpłatne pliki w kategorii

Opinie użytkowników (0)

Skomentuj plik

Najlepszy wybór