Pobieralnia.pl - vortal z dużą dawką plików

LightZone 4.1.7

  • Licencja: Freeware
  • Dodano:
  • Redakcja: 4.0 1 głosów
  • Oceń: od 1 do 5
  • System: XP,Vista,Windows 7,Windows 8,Windows 10
  • Rozmiar: 55.66 MB
  • Pobrano: 258
  • Pobierz plik

Opis LightZone 4.1.7

LightZone to zaawansowane, w pełni darmowe i oparte na otwartej licencji narzędzie, będące swego rodzaju cyfrową ciemnią przeznaczoną do edycji oraz konwersji zdjęć zapisanych w bezstratnym formacie RAW, wspieranym przez większość dobrej klasy aparatów fotograficznych.
Jednym z głównych składników programu jest zaawansowana plików, która pozwala poruszać się po drzewie katalogów prezentując miniatury znalezionych w nich zdjęć, co z pewnością pozwoli szybciej i sprawniej odnaleźć konkretną fotografię. Z poziomu tej przeglądarki możemy także modyfikować metadane, nadawać obrazom oceny i zbierać je w stosy. To świetne rozwiązanie dla użytkowników posiadających ogromną bibliotekę zdjęć.
Przydatną funkcją jest możliwość błyskawicznego wywołania zdjęcia, czyli zapisania go w formacie JPG umożliwiający wyświetlenie na praktycznie każdym urządzeniu. Mowa tu o smartfonach, tabletach, telewizorach, komputerach i innych sprzętach elektronicznych. Na tym etapie możemy również dokonać podstawowej obróbki zdjęć polegającej na poprawieniu barw, temperatury światła, mapowaniu kolorów, balansu kolorów, rozmazaniem i wyostrzeniem zdjęcia etc. Co ciekawe, odbywa się to na zasadzie nakładania kolejnych mask i poprawek.
Należy pamiętać, że w każdej chwili możemy skorzystać z podglądu stref oraz masek, co jest bardzo pomocne przy wyborze zakresu, na jaki mają zostać nałożone konkretne efekty. Możemy również skorzystać z ręcznego zaznaczania z dodatkowym wtapianiem krawędzi. Wszystkie warstwy możemy przenosić, aktywować i mieszać dla uzyskania jak najlepszego efektu. Nie zabrakło również miejsa dla tak typowych narzędzi, jak usuwanie efektu czerwonych oczu, punktowych niedoskonałości itp.
Ważne! Aby pobrać i zainstalować program, należy zarejestrować się na stronie domowej projektu. Oczywiście rejestracja jest w pełni darmowa.

Bezpłatne pliki w kategorii

Opinie użytkowników (0)

Skomentuj plik

Najlepszy wybór