Pobieralnia.pl - vortal z dużą dawką plików

Firefox 56.0.2

pl-PL
  • Licencja: Freeware
  • Dodano:
  • Redakcja: 5.0 1 głosów
  • Oceń: od 1 do 5
  • System: XP,Vista,Windows 7,Windows 8,Windows 10
  • Rozmiar: 44.92 MB
  • Pobrano: 357
  • Pobierz plik

Opis Firefox 56.0.2

Firefox w najnowszej wersji to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych w Polsce i na całym świecie. Tym razem filarem programu jest silnik Gecko, który spełnia najnowsze standardy internetowe zapewaniające wsparcie dla najświeższych silników kodowania tj. HTML5 i CSS3. To z kolei zapewnia bardzo wysoką wydajność wyszukiwania i bezproblemowe działanie najnowszych i najbardziej wymagających stron internetowych.

W przeciwieństwie do konkurencji, tj. przeglądarek Google Chrome oraz Internet Explorer, Firefox oferuje o wiele większe możliwości personalizacji i dopasowania programu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Z drugiej jednak strony, po zainstalowaniu, Firefox oferuje jedynie podstawową funkcjonalność oraz podstawowe opcje i możliwości. Dopiero rozszerzenia i dodatki sprawiają, że z prostej przeglądarki możemy stworzyć wielofunkcyjne i potężne narzędzie biurowe, kombajn multimedialny itp. Wszystko zgodnie z potrzebami użytkownika. Oczywiście nie zabrakło znanych z innych tego typu narzędzie dodatków, tj. elementów nawigacyjnych, możliwości otwierania stron w osobnych kartach, blokowania irytujących wyskakujących okienek itp.

Najnowsza przeglądarka Firefox zapewnia wsparcie dla HTTP/2, umożliwia również odtwarzanie mediów za pomocą HTML5. Na uwagę zasługuje także izolacja procesów dla poszczególnych wtyczek, dzięki czemu w przypadku problemów ze stabilnością istnieje możliwość wyłączenia problematycznego procesu bez konieczności wyłączania całej przeglądarki. Swoją drogą ilość rozszerzeń i wtyczek jest olbrzymia, dzięki czemu wszyscy, nawet wymagający użytkownicy znajdą coś dla siebie. A mowa tu o takich dodatkach, jak wiadomości i blogi, modyfikacje kart i wyświetlania, narzędzia językowe i słowniki, paski narzędzi, moduły do pobierania plików, dodatki poprawiające bezpieczeństwo i prywatność, wtyczki społecznościowe, multimedia itp.

Twórcy przeglądarki Firefox postanowili skrócić cykl rozwojowy przeglądarki, dzięki czemu nową, poprawioną wersję dostajemy o wiele częściej niż kiedyś. Teraz cykl ten trwa około 6 tygodni, choć w międzyczasie również pojawiają się ważne poprawki i udoskonalenia. Oprócz tego pojawiły się 4 kanały aktualizacji: stabilny, beta, Aurora oraz Nightly. W kanale stabilnym pojawiają się kompilacje oficjalnie uznane za dojrzałe, w kanale beta utrzymywane są kompilacje nadchodzącej wersji Firefoksa – to idealne okazja dla niecierpliwych na sprawdzenie nowych rozwiązań. Jeszcze więcej nowości znajdziemy w wersji Aurora, choć tu warto pamiętać o tym, że są to rozwiązania testowe, często niestabilne. Kanał Nightly przeznaczony jest dla programistów i webmasterów.

Bezpłatne pliki w kategorii

Opinie użytkowników (0)

Skomentuj plik

Najlepszy wybór