Pobieralnia.pl - vortal z dużą dawką plików

Vivaldi 1.8.770.50

pl-PL
  • Licencja: Freeware
  • Dodano:
  • Redakcja: 4.0 1 głosów
  • Oceń: od 1 do 5
  • System: Windows 7,Windows 8,Windows 10
  • Rozmiar: 44.14 MB
  • Pobrano: 50
  • Pobierz plik

Opis Vivaldi 1.8.770.50

Vivaldi to alternatywna przeglądarka internetowa, przeznaczona przede wszystkim dla zaawansowanych i wymagających użytkowników. Program skierowany jest do tych, którzy oczekują większej ilości opcji, dodatków i możliwości, jakich na próżno szukać u komercyjnej konkurencji. 
Już na początku warto wspomnieć, że program został stworzony przez programistów, na których czele stoją byli szefowie Opery. Postanowili oni zastosować wszystkie swoje pomysły bez ograniczeń i obostrzeń związanych z produktem masowym. Co prawda popularność Vivaldi nie jest na tak wysokim poziomie, jak Google Chrome czy Mozilla Firefox, ilość użytkowników jest nieporównywalnie mniejsze, mimo to wsparcie techniczne i stopień rozwoju jest na naprawdę wysokim poziomie. 
Jest również mnóstwo ciekawych dodatków i opcji. Przykładem może być między innymi obsługa wygodnych gestów myszy, możliwość tworzenia podręcznych notatek, obecność menedżera zakładek, menedżera pobierania, menedżera procesów, jak również paska bocznego. Możemy w nim umieścić swoje ulubione strony, natomiast przydatne skróty znacząco przyspieszają codzienną pracę i naukę. 
Oczywiście korzystając z przeglądarki Vivaldi możemy przeglądać strony internetowe na wygodnych kartach, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić korzystając z propozycji konkurencji. Oprócz tego możemy korzystać z historii ostatnio zamkniętych kart w przypadku, np. omyłkowego wyłączenia komputera, przeglądarki, itp. Ciekawostką jest także funkcja zbierania kart w stosy z kafelkowym podglądem oraz możliwością oznaczania kart kolorami, np. karty związane z pracą na czerwono, z rozrywką na żółto, etc. Na wykorzystywanych kartach pojawiają się symbole informujące o ładowaniu stron w tle, niewyświetlonych stronach oraz wskaźniki postępu ładowania.
Wszystkie aktualnie otwarte strony możemy również zachowywać w przypiętych kartach, dzięki czemu najczęściej wykorzystywane witryny możemy mieć zawsze pod ręką, np. poczta elektroniczna, strona banku, system edycji tekstu, itp. To bardzo przydatna funkcja dla tych, którzy korzystają z komputera jako narzędzia pracy, np. redaktorzy, informatycy, itp. Nowością w przeglądarce Vivaldi jest także pasek zakładek oraz ładowanie obrazków na żądanie, co znacząco oszczędza transfer danych – przydatne dla użytkowników korzystających z Internetu mobilnego. 
W programie Vivaldi zastosowano także nawigację przestrzenną oraz możliwość uruchamiania wtyczek znanych, np. z Google Chrome. Dzięki temu możemy korzystać z ulubionych dodatków nawet po przejściu na nową przeglądarkę, np. klienta poczty, kalendarza, organizera, itp. Możemy również importować osobiste dane z innych programów, powiększać wybrane elementy i pracować na ekranach HiDPI. Jest także opcja odtwarzania materiałów HTML5 zakodowanych przez H.264. Na deser otrzymujemy pełną obsługę rozszerzeń i określania lokalizacji użytkownika, płynne przewijanie oraz okno przeglądarki w trybie prywatnym bez rejestrowania historii.

Bezpłatne pliki w kategorii

Opinie użytkowników (0)

Skomentuj plik

Najlepszy wybór