Pobieralnia.pl - vortal z dużą dawką plików

Picturesque 2.0

  • Licencja: Trial
  • Dodano:
  • Redakcja: 4.0 1 głosów
  • Oceń: od 1 do 5
  • System: Windows 7,Windows 8,Windows 10
  • Rozmiar: 0.49 MB
  • Pobrano: 276
  • Pobierz plik

Opis Picturesque 2.0

Picturesque to bardzo ciekawy i niezwykle innowacyjny program do sortowania i oceniania dużych kolekcji fotografii. Ciekawostką jest obecność sztucznej inteligencji, która pomaga wybrać najlepsze ujęcia, warte pokazania, opublikowania w sieci bądź wydrukowania, co znacząco przyspiesza cały proces.
Program Picturesque, za pomocą umiejętności maszynowego uczenia, jest w stanie skrócić czas selekcji nawet o 80%, choć oczywiście ostateczna decyzja należy zawsze do autora zdjęć. Co prawda narzędzie skierowane jest w głównej mierze do profesjonalistów, ale amatorzy i pasjonaci fotografii z pewnością będą zainteresowani przynajmniej spróbowaniem wszystkich możliwości, jakie oferuje opisywana aplikacja. Wracając do funkcjonalności, warto pamiętać o tym, że Picturesque kopiuje zdjęcia do swojego folderu, a następnie analizuje je na podstawie zawartości.
Wspomniana analiza oraz katalogowanie odbywają się już w czasie importu do biblioteki Taki system sprawia, że program szybko jest gotów do pracy i nie konsumuje dużej ilości zasobów systemu, co jest bardzo kluczowe szczególnie dla tych, którym zależy na szybkości działania. Picturesque jest w stanie uczyć się oceniania zdjęć i sam proponuje oceny na podstawie różnych kryteriów estetycznych, takich jak jakość oświetlenia, kadr, ostrość itp. Zdjęcia zostaną automatycznie posortowane według wstępnej oceny.
Oczywiście użytkownik może samodzielnie wybrać kadry i porównać szczegóły w powiększeniu, przy czym Picturesque odnajdzie to samo miejsce na wszystkich porównywanych zdjęciach. Taka umiejętność znacząco ułatwia określenie, czy są ostre, katalogowanie i segregowanie. Poza tym program ma również możliwość odczytywania przeszło 600 typów RAW-ów pracy z Lightroomem. Należy pamiętać, że program oferowany jest w wersji próbnej, która wymaga logowania i działa przez całe 3 miesiące za darmo. Po zakończeniu okresu próbnego możemy wykupić abonament na konkretny czas.

Bezpłatne pliki w kategorii

Opinie użytkowników (0)

Skomentuj plik

Najlepszy wybór