Pobieralnia.pl - vortal z dużą dawką plików

CAD Rysunek 3.32

pl-PL
  • Licencja: Licencja komercyjna
  • Dodano:
  • Redakcja: 4.0 1 głosów
  • Oceń: od 1 do 5
  • System: Windows 7,Windows 8,Windows 10
  • Rozmiar: 11.82 MB
  • Pobrano: 527
  • Pobierz plik

Opis CAD Rysunek 3.32

CAD Rysunek to bardzo nowoczesny i wielofunkcyjny program, za pomocą którego stworzymy dwuwymiarowe rysunki techniczne. Narzędzie jest bardzo rozwinięte i wielofunkcyjne, choć obsługa nie powinna przyprawić trudności nawet początkującym użytkownikom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z CAD. Mimo to ogrom funkcji i dodatków może początkowo przytłoczyć, dlatego zalecany jest początkowy trening oraz zapoznanie się z podstawowymi opcjami.
W skład programu wchodzi bardzo wiele funkcji, które umożliwiają wygodne projektowanie, szkicowanie i wymiarowanie obiektów, jak również wykonywanie rozbudowanych dokumentacji technicznych dla wielu popularnych branży. CAD Rysunek sprawdzi się w takich branżach, jak budownictwo, automatyka, energetyka, telekomunikacja itp. W skład programu wchodzi między innymi zbór gotowych obiektów stosowanych w projektach instalacji elektrycznych, wentylacyjnych, wodociągowych, klimatyzacyjnych, centralnego ogrzewania i alarmowych. To sprawia, że praktycznie od razu po instalacji możemy przystąpić do pracy. Co więcej, CAD Rysunek pozwala również na import gotowych projektów w formacie DXF i ich późniejszy eksport do innych programów CAD.
Do najważniejszych funkcji programu należy między innymi możliwość natychmiastowego (po wskazaniu myszką) przenoszenia wymiarów do programu Norma, jak również błyskawiczne sporządzanie dwuwymiarowych rysunków, takich jak szkice, plany, elewacje, rzuty itp. Przydatne okaże się również automatyczne wymiarowanie wg. dowolnych parametrów zadanych przez użytkownika. Użytkownik może również korzystać z bibliotek wypełnień, ma także możliwość tworzenia bibliotek użytkownika, zaś automatyczne wyliczanie obmiaru (np. powierzchnia, obwód, grubość obiektów, pomieszczenia, budynki) znacząco ułatwia i przyspiesza tworzenie projektów.
Przydatne na co dzień może okazać się importowanie plików BMP i JPG, jak również drukowanie projektu na dowolnej drukarce w dowolnym formacie. Co więcej, istnieje możliwość dostosowania formatu i orientacji strony, jak również skali, jednostki miar do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ciekawostką jest także możliwość pracy na wielu projektach jednocześnie. Program CAD Rysunek przewiduje między innymi możliwość zarządzania warstwami, czyli scalanie ich, dodawanie i usuwanie, łączenie, modyfikowanie i dowolne przenoszenie. Zastosowano również różne narzędzia do rysowania dowolnych rodzajów linii, wielolinii, prostokątów, kół, elips, łuków, jak również wstawianie tekstów i symboli.
Użytkownik może również dowolnie modyfikować wstawione obiekty. Mowa o możliwości obracania, kopiowania, wycinania, wklejania, zmiany kolejności wyświetlania, przenoszenia. Jest także odbicie lustrzane, skalowanie, kilkadziesiąt typów czcionek i kilka milionów kolorów. Na deser dostajemy funkcję dowolnego grupowania i rozgrupowywania obiektów i symboli. Zaawansowani użytkownicy docenią obecność wielu funkcji edycyjnych dla jednego obiektu lub grupy obiektów oraz zastosowanie edytora formuł do wyliczania wartości obmiarów, wykorzystanie wzorów matematycznych. Tworzenie skomplikowanych projektów ułatwi siatka o zadanej gęstości w postaci punktów lub linii oraz funkcja przyciągania do siatki i obiektów.
Początkujący natomiast skorzystają z wyświetlanych opisów do każdej używanej funkcji, opcję „cofnij" oraz „przywróć", jak również automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Oczywiście CAD Rysunek współpracuje z innymi programami CAD. Aplikacja udostępniana jest na zasadach licencji testowej (demo).

Bezpłatne pliki w kategorii

Opinie użytkowników (0)

Skomentuj plik

Najlepszy wybór