Pobieralnia.pl - vortal z dużą dawką plików

Catalyst Production Suite 2017.2

  • Licencja: Trial
  • Dodano:
  • Redakcja: 4.0 1 głosów
  • Oceń: od 1 do 5
  • System: Windows 7,Windows 8,Windows 10
  • Rozmiar: 337.89 MB
  • Pobrano: 358
  • Pobierz plik

Opis Catalyst Production Suite 2017.2

Catalyst Production Suite to bardzo funkcjonalny pakiet składający się z dwóch odrębnych narzędzi, które przeznaczone są do produkcji i postrodukcji plików wideo. W skład zestawu wchodzi Catalyst Prepare oraz Catalyst Edit. 
Pakiet Catalyst Production Suite składa się z dwóch elementów. Catalyst Prepare przeznaczony jest do zgrywania materiałów z kamer i innych urządzeń, jak również do wstępnej obróbki plików przed prawidłowym montażem. Narzędzie o nazwie Catalyst Edit odpowiada natomiast za montaż i nakładanie efektów specjalnych. Catalyst Production Suite zapewnia kompletne środowisko do przygotowywania filmów, od momentu podłączenia kamery do komputera po ostateczny rendering filmu z napisami końcowymi, który może być przeznaczony na przykład do publikacji w serwisie YouTube, Vimeo itp.
Do rąk użytkowników oddano między innymi narzędzia uławiające zarządzanie materiałami oraz sortowanie klipów źródłowych. Nie zapomniano również o możliwości precyzyjnej korekcji barw importowanych filmów, zastosowano także intuicyjny edytor, który można szybko opanować i rozszerzać profesjonalnymi wtyczkami. Opisywany pakiet to idealne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących użytkowników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z montowaniem filmów.
Pierwsza część pakietu o nazwie Catalyst Prepare pozwala przeglądać materiał przed skopiowaniem ich na dysk, masowo je przenosić w wybrane miejsce i transkodować. Co ciekawe, nagrane materiały możemy gromadzić w katalogach (bins) i wstępnie ułożyć według scenariusza (storyboard), który zostanie zsynchronizowany z programem na innych komputerach za pośrednictwem konta użytkownika. Już po imporcie do wskazanej lokalizacji możemy dokonać korekty barw, również na wielu materiałach jednocześnie.
Stworzona za pomocą pierwszego narzędzia biblioteka jest od razu dostępna w programie Catalyst Edit – drugiej części pakietu Catalyst Production Suite. Właśnie tu odbywa się właściwa praca, która jest intuicyjna i stosunkowo prosta. Narzędzia w programie zostały pogrupowane zadaniowo, a podstawowe i często używane narzędzia do montażu znajdują się zawsze pod ręką, dzięki czemu szybko i sprawnie znajdziemy poszukiwaną opcję. Co ważne, można edytować dźwięk i obraz razem lub osobno, zależnie od potrzeb ujęcia. Dużym udogodnieniem jest możliwość rozszerzenia funkcjonalności programu za pomocą wtyczek. Mowa tu między innymi o nowych efektach specjalnych. Sam producent dostarcza ich niemal 50, zaś w sieci znajdziemy kolejne w formacie OpenFX (OFX).
Sporządzone dzięki programowi Catalyst Production Suite projekty możemy od razu eksportować do formatu FCPX oraz dla programów Adobe Premiere, Avid lub Vegas Pro. Istenieje również możliwość renderowania filmu gotowego do publikacji, precyzyjnie dopasowując ustawienia kodeków. Pakiet poradzi sobie z obsługą materiałów 4K z wielu kamer, a także formatów Sony Pro. Można w nich pracować z materiałami HDR. Niestety program udostępniany jest na zasadzie licencji testowej, która działa zaledwie przez 15 dni od momentu instalacji (wymagana darmowa rejestracja konta).

Bezpłatne pliki w kategorii

Opinie użytkowników (0)

Skomentuj plik

Najlepszy wybór