Alan Wake 2. Czego można spodziewać się po nowym horrorze?

Horrory w świecie gamingu mają się dobrze. Gracze cenią je za wciągającą fabułę i dopracowaną grafikę. Przez lata trendy w horrorach wyznaczały produkcje Resident Evil i Silent Hill. Alan Wake nieco się od nich różni, dlatego zapewnia graczom inny rodzaj rozrywki.

Pierwsza część gry wyszła na rynek w 2010 roku na konsolę Xbox 360. Zgodnie z zapowiedziami studia Remedy Entertainment kolejna odsłona Alan Wake pojawi się w 2023 roku. Czego można się po niej spodziewać? Co już o niej wiadomo?

Monstrualna historia nowego Alan Wake 2

alan-wake-2

Reżyser gry, Sam Lake stwierdził, że Alan Wake 2 to prawdziwe monstrum. Nigdy wcześniej w studio nie powstała tak długa i rozbudowana historia. Jej twórcy zapisali setki kartek, by przygotować wciągający scenariusz, dopracowany w każdym szczególe.

Alan Wake 2 ma być naprawdę strasznym i długim horrorem. Jego klimat czuć już w trailerze, w którym sam tytułowy bohater wypowiada zdanie „This story is a monster”.

Więcej o grach horrorach dowiesz się z serwisu gamingowego https://gaming.komputronik.pl

Czy nowy Alan Wake będzie tak straszny jak zapowiadają twórcy? Wiele na to wskazuje. Ich celem jest kategoria wiekowa M, a więc gra wyłącznie dla dorosłych.

Scenarzysta i reżyser postawili na mroczny, ciężki klimat. Nie zabraknie w nim wielu brutalnych scen i innych elementów, które są odpowiednie jedynie dla widzów dorosłych o mocnych nerwach.

Co czeka na graczy w Alan Wake 2?

Alan Wake 2 opiera się o autorski silnik, który posłużył do stworzenia gier takich jak Control i Quantum Break. Twórcy podkreślają, że grafika w grze będzie najlepiej dopracowana w ich dotychczasowym dorobku. J

ednocześnie podkreślają, że za znakomity wizerunek Alana Wake’a znów będzie odpowiadał ceniony Ilkka Villi. Głos głównego bohatera podłoży z kolei Matthew Porrett. Obaj panowie wyjawili, że w drugiej części gry Alan Wake będzie bardziej emocjonalny i mniej opanowany niż kiedyś.

Co ciekawe, oprócz nowej gry, na fanów Alana Wake’a będzie czekał serial AMC. Na razie nie podano szczegółów na jego temat, jednak stacja telewizyjna zapowiedziała, że fani horroru nie będą zawiedzeni jej produkcją.

Gra Alan Wake 2 ma pojawić się w sprzedaży w 2023 roku.

Studio zapowiedziało, że większość produkcji jest już grywalna, jednak nie jest to równoznaczne z możliwością wydania jej na konsolę i PC. Alan Wake 2 musi być w 100% dopracowany, gdyż w przeciwnym razie twórcy z pewnością nie zdecydują się na jego premierę w zadeklarowanym terminie.

Alan Wake — kim jest tytułowy bohater?

Alan Wake to główny bohater gry o tym samym tytule. Rozgrywka jest utrzymana w klimacie psychodelicznego horroru. Alan Wake jest autorem bestsellerowych horrorów, które pisze na podstawie własnych koszmarów.

Czerpie z nich inspirację do tworzenia kolejnych książek, jednak w jego życiu pojawia się kryzys. Nie jest w stanie napisać nawet jednego słowa. Dwuletnia przerwa w pisaniu zmusza go do odbycia podróży.

W pierwszej części gry Alan Wake wraz z żoną Alice wyjeżdża do małego miasteczka Bright Falls, leżącego w stanie Waszyngton. W Bright Falls Alan Wake odpoczywa od wielkomiejskiego zgiełku.

Jego spokojny pobyt w miasteczku przerywa porwanie Alice. Poszukiwania żony utrudnia fakt, że Alan Wake ma amnezję. Nie pamięta żadnych wydarzeń z tygodnia po zaginięciu kobiety. Musi poruszać się nocą po Bright Falls i walczyć z ludźmi, których opętała mroczna siła.

Po drodze odnajduje kolejne strony książki, która nigdy nie wyszła spod jego pióra. Poznając ich treść, zaczyna rozumieć, że są przepowiednią przyszłych wydarzeń. Alan Wake zostaje zmuszony do walki o przetrwanie i ratunek dla Alice.

Najnowsze artykuły

A może zainteresuje Cię: