Jak wybrać smartwatch idealny? Przewodnik po funkcjach i możliwościach

Smartwatch dla wielu osób stanowi już nieodłączne dopełnienie funkcjonalności smartfonu. Po połączeniu ze sobą obu tych urządzeń zyskujemy bowiem wsparcie na miarę prywatnego asystenta i personalnego trenera.

Smartwatche z roku na rok są coraz nowocześniejsze, a dzięki rozwojowi technologii modele oferujące bardziej podstawowe funkcje dostępne są w atrakcyjniejszej cenie. Na dobrej jakości, praktyczny sprzęt nie trzeba wydawać więc fortuny. Kluczowe jest jednak dopasowanie urządzenia do swoich potrzeb. Jakie funkcje warto wziąć pod uwagę?

Podstawowe funkcje smartwatcha, czyli czego potrzebuje przeciętny użytkownik

porownianie-smartwatchy

Poszukując niedrogiego, prostego, ale funkcjonalnego smartwatcha, warto wziąć pod uwagę jedno z urządzeń Lenovo smartwatch, na przykład model Carme 2. Sprzęt jest kompatybilny zarówno z systemem Android, jak i z systemem iOS, dlatego będzie współpracował z każdym telefonem.

Jego atutem jest przede wszystkim bardzo korzystna cena w stosunku do jakości wykonania oraz funkcji, jakie oferuje. We wnętrzu smartwatcha można znaleźć tryby sportowe, licznik kroków, pomiar tętna, monitoring jakości snu. Urządzenie informuje użytkownika o pogodzie, pozwala sterować migawką i odtwarzaczem w telefonie.

Dużą zaletą zegarków inteligentnych tej marki jest też możliwość dopasowywania ich do siebie. Wystarczy dokupić do smartwatcha pasek w ulubionym kolorze, aby sprzęt lepiej wyrażał osobowość swojego posiadacza. Takie urządzenie sprawdzi się na ręku osoby, która:

  • chce otrzymywać powiadomienia ze smartfonu na swój zegarek,
  • chce monitorować swój stan zdrowia,
  • chce dbać o aktywność fizyczną. 

Smartwatch dla wymagających wysokiej jakości wykonania

Kiedy od smartwatcha oczekujemy ekskluzywnego wyglądu i dopracowania w najmniejszych szczegółach, a przy tym nadal niewygórowanej ceny, warto przyjrzeć się bliżej modelom marki Honor. Producent tworzy bowiem nie tylko tanie opaski sportowe, ale również smart zegarki.

Ciekawą propozycję stanowi między innymi model Honor Watch Magic, który łączy wygląd klasycznego zegarka analogowego z funkcjonalnością nowoczesnego smartwatcha. Urządzenie jest niezwykle cienkim i lekkim zegarkiem inteligentnym, wykończonym warstwą biodegradowalnego nylonu.

Model posiada teksturowany pasek dwustronny, wykonany ze skóry bydlęcej i gumy silikonowej. Jego atutem jest też ekran AMOLED, który zapewnia najlepszą jakość obrazu nawet w pełnym słońcu. Smartwatch Honor może pochwalić się jednak nie tylko doskonałym wyglądem, komfortem noszenia czy wytrzymałością.

Urządzenie posiada bardzo precyzyjny GPS, przydatny zwłaszcza sportowcom czy miłośnikom wypraw w nieznane. Sprzęt obsługuje różne tryby sportowe, w tym także pływanie czy wspinaczkę. Doskonale sprawdza się zatem u osób aktywnych. Po taki rodzaj zegarka powinny sięgnąć osoby:

  • preferujące klasyczny wygląd zegarków,
  • stawiające na wysoką jakość wykonania i estetykę,
  • poszukujące zegarka odpowiedniego i do strojów wizytowych, i do stroju sportowego, czyli smartwatcha w pełni uniwersalnego o eleganckim designie i sportowej funkcjonalności. 

Smartwatch dla dziecka

Omawiając funkcje i możliwości smartwatchy, nie można pominąć specjalnej grupy urządzeń, czyli zegarków dla dzieci, które z powodzeniem zastąpią telefon komórkowy, a być może okażą się od niego nawet praktyczniejsze. Zegarek tego typu posiada lokalizator GPS, dzięki któremu pozwala monitorować miejsce pobytu malucha.

Za sprawą wejścia na kartę SIM umożliwia rozmowy i wideorozmowy, ponieważ łączy się także z internetem. Urządzenia tego typu współpracują z systemami Android i iOS oraz oferują rodzicom takie funkcje jak:

  • zdalny dostęp do mikrofonu i aparatu,
  • przycisk SOS do zawiadamiania numerów alarmowych w sytuacji zagrożenia,
  • określanie strefy bezpiecznego przebywania (rodzic otrzymuje powiadomienie, kiedy dziecko ją opuszcza).

Poza tym, smart zegarek dla dziecka ma też funkcje przeznaczone dla swojego użytkownika, w tym krokomierz, monitor jakości snu, gry matematyczne czy opcje zmiany tarczy. Co ważne, takie sprzęty z reguły są wodoodporne, dlatego nie zniszczą się, jeśli dziecko zapomni zdjąć je z nadgarstka na przykład w kąpieli.

Smartwatch idealny dla kobiety

Podczas gdy panowie oczekują od swojego zegarka inteligentnego przede wszystkim wytrzymałości i funkcjonalności, panie dużą uwagę zwracają także na wygląd, możliwość personalizacji czy brak konieczności częstego ładowania. Szukając takiego urządzenia, warto zwrócić uwagę na smartwatch Forever, na przykład model Forevive 2. Zegarek pracuje na jednym ładowaniu nawet do 15 dni, a ładuje się w zaledwie 2 godziny.

Ma też dużą metalową kopertę z czytelnym wyświetlaczem i dwa wymienne paski w zestawie – jeden silikonowy, drugi metalowy (bransoleta). Mimo eleganckiego, kobiecego wyglądu zegarek nadal jest sportowy. Wykazuje odporność na działanie wody i pyłu, posiada tryby sportowe, mierzy tętno i spalone kalorie.

Jak przystało na funkcjonalny smartwatch, po połączeniu z telefonem wyświetla powiadomienia dotyczące wiadomości przychodzących czy połączeń. Pozwala więc sprawdzić, kto dzwoni, zanim znajdziemy telefon na dnie torebki czy plecaka. 

Najnowsze artykuły

A może zainteresuje Cię: