Nowy iPad mini to jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń na świecie. Sprawdź, dlaczego go potrzebujesz!

Ponoć potrafi wszystko. Nie sposób się z tym nie zgodzić! Wystarczy, że raz użyjesz iPada mini, a będziesz go używać na okrągło.

Zarówno do wykonywania projektów zawodowych, realizowania swoich pasji, jak i do odpoczynku po pracy. Dlaczego – dowiesz się z naszego artykułu.

Nowy iPad mini – podstawowe informacje

Nowy iPad mini od Apple urzeka nas w zasadzie od pierwszego wejrzenia. Na początku zwracamy uwagę na wygląd, czyli przede wszystkim nową obudowę – smukłą i elegancką, z zaokrąglonymi rogami, o ergonomicznej linii. Estetyka łączy się tu z funkcjonalnością – węższe ramki sprawiają, że użytkownik ma do dyspozycji jeszcze więcej aktywnej powierzchni ekranu.

Miłośnicy fotografii na pewno docenią aparaty: przedni ultraszerokokątny oraz tylny szerokokątny, obydwa o rozdzielczości 12 MP. Przesłona tylnego aparatu wpuszcza więcej światła, dzięki czemu fotografie są bardzo wyraziste, a kolory żywe. Z kolei przedni aparat świetnie nadaje się też do przeprowadzania wideokonferencji.

Nie można oczywiście nie wspomnieć o tym, co w środku. iPad mini jest wyposażony w czip A15 Bionic, 6-rdzeniowy CPU oraz 5-rdzeniowy procesor graficzny. Niewielkie urządzenie zachwyca więc mocą procesorową oraz wyjątkowo szybkim działaniem.

I na koniec wymiary. iPad mini ma wysokość 195,4 mm, szerokość 134,8 mm oraz głębokość 6,3 mm. Waży zaledwie 293 g, czyli w mniej niż standardowa książka. Bez problemu zmieścisz go w plecaku czy torebce.

iPad mini – absolutny must have

ipadmini

Dlaczego musisz go mieć? Argumentów „za” jest mnóstwo. Zebraliśmy najważniejsze z nich.

Po pierwsze, praca na iPadzie mini to prawdziwa przyjemność

Chcesz pracować na iPadzie mini? Masz gwarancję, że urządzenie nie będzie się ciąć, nawet podczas korzystania z takich aplikacji jak Adobe Photoshop czy Microsoft Office.

Co istotne, możesz pracować na wielu apkach jednocześnie i przenosić, przerzucać swoje prace między nimi. Zwróć też uwagę na bardzo wygodny system przechowywania i porządkowania plików.

Po drugie, nowy iPad mini to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wolą pisać ręcznie

iPad mini jest świetny do robienia notatek, map myśli, diagramów, prezentacji. Ułatwi Ci redagowanie i podpisywanie dokumentów (oraz nanoszenie komentarzy i adnotacji), a następnie wysyłanie ich jednym kliknięciem.

Na pewno polubisz funkcję Szybka notatka. Zapisuj ważne informacje, nie odrywając się od pracy – możesz notować np. na innym ekranie.

Po trzecie, na iPadzie mini narysujesz wszystko, co chcesz

Trzeba podkreślić, że iPad mini współpracuje z Apple Pencil 2. generacji, który ma najmniejsze na rynku opóźnienie. Apple Pencil przydaje się do wszystkich zadań opisanych wyżej, ale także (a może przede wszystkim) do rysowania.

Możliwości tego „ołówka” oraz właściwości wyświetlacza (m.in. wysoka czułość na nacisk i pochylenie) sprawiają, że mamy do czynienia z doskonałym odwzorowaniem tradycyjnego rysowania na kartce.

Poza tym możesz na nim tworzyć również skomplikowane projekty 3D oraz animacje na podstawie swoich rysunków.

Po czwarte, z iPadem mini możesz realizować się w pracy i po pracy

Pracujesz w dziale kreacji lub marketingu i nagrywasz podcasty? A może po godzinach opowiadasz o swojej pasji? Komponujesz muzykę, montujesz filmy? Potrzebujesz do tego zaledwie tego jednego urządzenia.

Nowy iPad mini to sprzęt o zaskakujących możliwościach. Dzięki niemu szybko nauczysz się chociażby obróbki dźwięku – aplikacje są intuicyjne w obsłudze, poprowadzą Cię więc krok po kroku przez cały proces.

Po piąte, spędzaj czas wolny z iPadem mini

Lubisz oglądać filmy lub grać w gry? O wysoki komfort użytkowania dba m.in. wyświetlacz o przekątnej 8,3 cala z technologią True Tone oraz szeroka gama kolorów. Nowoczesne stereofoniczne głośniki zapewniają zaś wyjątkową jakość dźwięku. Jeśli wolisz relaks z książką w ręku – iPad mini to jeden z najlepszych dostępnych czytników.

Jedno małe urządzenie, a tyle możliwości. Jest zdecydowanie warte swojej ceny. iPad mini można zakupić już od 2599 zł. Otrzymujesz multifunkcjonalny sprzęt, który zastąpi wiele innych.

Podobne:

Najnowsze artykuły

A może zainteresuje Cię: