Outsourcing IT – Jak wiele możesz zyskać?

Obecnie, każda firma funkcjonuje dzięki właściwie skonfigurowanej sieci informatycznej, odpowiedniemu sprzętowi oraz specyficznemu oprogramowaniu. W celu zachowania rozwoju i ciągłości działania tych trzech obszarów należy zatrudnić dedykowany zespół IT.

Niestety w wielu przypadkach utrzymanie wysoko wykwalifikowanych informatyków na etatach przewyższa możliwości małych i średnich firm. W takich sytuacjach najrozsądniejszym wyborem może okazać się outsourcing IT. Warszawa to miasto, w którym tego rodzaju usługi są szeroko dostępne.

Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz i jakie są Twoje potrzeby, zewnętrzni dostawcy usług informatycznych z pewnością zaproponują Ci właściwie „skrojoną” propozycje.

Jak to działa?

Outsourcing IT

Outsourcing usług informatycznych polega na powierzeniu określonych zadań IT zewnętrznemu partnerowi. Jest to rozwiązanie cieszące się coraz większym zainteresowaniem małych i średnich firm, gdyż pozwala na osiągnięcie wielu korzyści zarówno w zakresie finansowym, jak i operacyjnym.

Jak wygląda współczesny outsourcing IT? Warszawa skupia partnerów stawiających na elastyczną ofertę i partnerski model współpracy, co pozwala na sporządzenie umowy odpowiadającej indywidualnym potrzebom odbiorcy.

Zalety outsourcingu IT

Jeśli planujesz wdrożyć outsourcing IT, Warszawa to miejsce, które zapewni Ci dostęp do wielu firm świadczących usługi w tym zakresie. Atrakcyjność ofert zależy od wielu czynników, jednak również w branży zewnętrznych usług informatycznych ważna jest konkurencyjność.

W związku z tym firmy te zatrudniają świetnie wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin IT, tak aby zapewniać kompleksową obsługę niezależnie od potrzeb Klienta.

Ponadto, outsourcing IT to duże oszczędności. Nie musimy zatrudniać zespołu informatyków sprawujących pieczę nad prawidłowością działania środowiska informatycznego, gdyż mamy do dyspozycji zewnętrznych partnerów, których „utrzymanie” jest znacznie tańsze. Takie rozwiązanie pozwala na przeznaczenie większej ilości środków na inwestycje bądź rozwój innych, ważnych obszarów naszej działalności.

Kolejną zaletą jest już wcześniej wspomniana elastyczność w zakresie tworzenia umowy. Niezależnie od tego czy zależy Ci na kompleksowej obsłudze informatycznej i oddelegowaniu zewnętrznej firmie wszystkich zadań z zakresu IT czy też powierzeniu jej jedynie pewnej części obowiązków, z pewnością znajdziesz partnera, który przedstawi Ci odpowiednią propozycję ofertową.

Czym jeszcze wyróżnia się outsourcing IT? Warszawa jak na stolicę przystało, nie pozostaje w tyle, a co za tym idzie, partnerzy świadczący usługi informatyczne w tym mieście nieustannie się rozwijają i są na bieżąco z najnowszymi trendami technologicznymi.

Decydując się na powierzenie zadań IT zewnętrznej firmie, możesz liczyć na dostęp do najnowszego oprogramowania oraz rozwiązań sprzętowych nie posiadając rozległej wiedzy technicznej w tych obszarach.

Przed podpisaniem umowy

Chcąc uniknąć przykrych niespodzianek wynikających ze współpracy z zewnętrznym partnerem informatycznym, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Niezmiernie istotne jest prześwietlenie całej infrastruktury IT oraz identyfikacja obszarów wymagających szczególnej uwagi specjalistów.

Pozwoli to na uzyskanie profesjonalnej obsługi tam, gdzie posiadamy braki kompetencyjne oraz zaoszczędzenie środków poprzez zachowanie odpowiedzialności za niektóre obszary IT po naszej stronie.

Ważną kwestią jest również czas reakcji na powstały problem. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że nagłe przestoje w funkcjonowaniu sprzętu czy oprogramowania mogą mieć przykre konsekwencje dla całej organizacji, dlatego zadbajmy o to, aby w naszej umowie outsourcingowej znalazł się zapis SLA (Service Level Agreement).

Im krótszy SLA, tym szybciej zewnętrzna firma zajmie się naszą usterką i zapobiegnie dłuższym przestojom w funkcjonowaniu naszej organizacji.

Najnowsze artykuły

A może zainteresuje Cię: