Playstation 5 lub Xbox Series X – prezent walentynkowy, o którym marzy każdy facet!

Walentynki, czyli święto zakochanych, które przypada co roku 14. lutego to jedno z ważniejszych wydarzeń dla każdej pary. Kojarzymy je przede wszystkim z kwiatami i serduszkami, wysyłaniem kartek walentynkowych czy romantycznymi kolacjami przy świecach.

Warto pamiętać jednak, że Walentynki to nie święto kobiet, lecz święto obojga zakochanych, dlatego również panie powinny pomyśleć o tym, jaki prezent sprawiłby przyjemność ich mężczyźnie. 

Walentynkowe zwyczaje 

Wbrew pozorom, Walentynki nie należą do świąt, które zaadoptowaliśmy od Amerykanów. Już w Starożytnym Rzymie obchodzono tego dnia roku zabawy związane z poszukiwaniem drugiej połówki.

xbox-playstation-na-walentynki

To z tego powodu symbole święta nawiązują do postaci mitologicznych, jak Kupidyn czy Eros, czyli bożek ze skrzydełkami, łukiem i strzałą. W Polsce Walentynki obchodzimy coraz huczniej już od lat 90-tych XX wieku. Na początku były to przede wszystkim charakterystyczne kartki świąteczne w czerwone serca czy kwiaty, przesyłane również kolegom i koleżankom.

Dzisiaj święto stało się jednym z najbardziej wyczekiwanych w całym roku. Poza wymianą prezentów – najczęściej kwiatami, czekoladkami czy perfumami – pary często spotykają się tego dnia na wyjątkowej randce w kinie, restauracji czy innym ulubionym miejscu. 

Walentynki mają być uhonorowaniem uczuć i więzi dwojga ludzi, dlatego to właśnie spędzenie wspólnego wieczoru w przyjemnej atmosferze wydaje się najważniejszą częścią obchodów tego święta.

Niektórzy na 14. lutego planują wspólne urlopy, aby wybrać się w ekscytującą zagraniczną podróż, na przykład do miasta zakochanych (Paryż), a nawet czekają do tej wyjątkowej daty z równie wyjątkowymi planami, czyli z poproszeniem drugiej połówki o rękę. 

Konsola PlayStation 5

Jak zostało wspomniane, Walentynki to święto, podczas którego to nie tylko kobiety powinny być obdarowywane kwiatami i czekoladkami. Panie również mogą wyrazić swoje uczucia do drugiej połówki z pomocą odpowiedniego prezentu.

Sprawdzonym pomysłem na taki podarunek będzie na przykład konsola, która sprawi przyjemność każdemu facetowi, a także pozwoli parze rozprawić się z nudą długich zimowych popołudni. 

Jedną z propozycji godnych uwagi będzie PlayStation 5 – sprzęt wyposażony w szybki dysk SSD, który pozwala na błyskawiczne ładowanie gier.

Atutem modelu jest także wyjście obrazu 8K, czyli możliwość odtwarzania multimediów w oszałamiająco wysokiej jakości z bardzo realistycznymi detalami, które wręcz wciągają w wirtualny świat rozrywki. Efekt ten zwiększa też szybkie odświeżanie obrazu na poziomie aż 120Hz. 

Sprzęt daje również wrażenie otoczenia dźwiękiem, co potęguje doznania z rozgrywki. PS5 wyposażono też w bezprzewodowe kontrolery z wbudowanym mikrofonem. Całe urządzenie otrzymało w 2021 roku nagrodę Reddot w kategorii najlepszego produktu, a to jest już jego najlepszą recenzją.

Konsola Xbox Series X 

Jeśli nie PlayStation 5 to może Xbox Series X będzie wymarzonym prezentem dla drugiej połówki. Sprzęt został wyposażony w dysk SSD i procesor 8-rdzeniowy AMD Zen 2 – 3.8 GHz. Dzięki mocy obliczeniowej grafiki 12 teraflopów oraz śledzeniu promieni DirectX dostosowuje parametry obrazu, oferując realistyczne oświetlenie, cienie i odbicia. 

Urządzenie pomimo wysokich parametrów nie przegrzewa się za sprawą trzech kanałów przepływu powietrza. Dodatkowo, sprzęt oferuje cichą pracę i dużą wydajność w tym samym czasie. Model posiada dzieloną płytę główną z opcją kontroli temperatury komponentów wewnętrznych. Korzysta też z radiatora – elementu umożliwiającego równomierne rozprowadzanie temperatury.

Sprzęt jest kompatybilny z Xboxami starszych generacji, a tym samym z ulubionymi grami, które na lepszym sprzęcie zaprezentują się jeszcze efektowniej. Atutem urządzenia jest też opcja rozbudowania jego pamięci zewnętrznej nawet o 1 TB. 

Konsola posiada nowoczesne bezprzewodowe kontrolery z teksturowanymi uchwytami i przyciskiem do udostępniania osiąganych wyników w mediach społecznościowych. 

Najnowsze artykuły

A może zainteresuje Cię: