Ranking 3 smartwatchy w przedziale od 1500 do 2500 zł

Smartwatch to dzisiaj niemal tak popularny gadżet, jak sam telefon komórkowy. Osoby, które miały już okazję przekonać się o jego funkcjonalności, są gotowe wydać nieco więcej na zegarek, który jeszcze lepiej spełni ich oczekiwania. Jaki model w przedziale cenowym od 1500 do 2500 zł warto wybrać?

smartwatch-do-2500-zl

Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5 posiada klasyczną okrągłą tarczę i silikonowy pasek, który można wymienić na wariant w dowolnym kolorze, aby spersonalizować zegarek i dobrać go do swoich stylizacji.  Produkt pełni rolę trenera personalnego i asystenta zdrowia. Monitoruje aktywność fizyczną i jakość snu.

Bada nawet skład ciała, czyli procentową zawartość masy kostnej, tłuszczowej i mięśniowej.  Urządzenie łączy się z aplikacją na telefon, dostarczając wielu cennych informacji na temat stanu zdrowia i wydolności organizmu swojego użytkownika. Sprzęt wyposażono w sensory do pomiaru ciśnienia, tętna i saturacji.

Zegarek oferuje też dostęp do szerokiego asortymentu aplikacji Google. Pozwala płacić zbliżeniowo, korzystać z internetu LTE czy nawigacji. Może pochwalić się również świetnej jakości korpusem i ekranem odpornym na uszkodzenia mechaniczne.

Jego tarczę pokrywa szkło szafirowe, a koperta jest wodoszczelna do 5ATM, dzięki czemu zegarka nie trzeba zdejmować do kąpieli czy pływania w basenie. Model ma też dosyć wytrzymałą baterię o pojemności 410 mAh. 

Apple Watch SE 2

Apple Watch SE 2 to zegarek dostępny w trzech kolorach koperty do wyboru. Sprzęt posiada dobrej jakości czujniki do monitorowania aktywności fizycznej i analizy stanu zdrowia. Jego największym atutem jest jednak szybki i wydajny dwurdzeniowy procesor.

Urządzenie zasila chip SiP S8, gwarantujący płynne przejścia pomiędzy aplikacjami. Smartwatch jest też wodoodporny, dzięki czemu może monitorować treningi w wodzie.

Zegarek zachęca do aktywności, a także pozwala kontrolować swoją kondycję, mierząc tętno czy liczbę wykonanych kroków. Apple Watch SE 2 wykrywa wypadek swojego użytkownika i wzywa za niego odpowiednie służby lub wskazaną bliską osobę.

Może przypominać o konieczności przyjęcia leku, dbać o zmniejszenie odczuwanego stresu i badać jakość snu. Urządzenie współpracuje także z telefonem. Pozwala odbierać połączenia czy sterować aparatem. D

aje możliwość płacenia bezdotykowego „nadgarstkiem”. Zegarek ma dostęp do tysięcy aplikacji z App Store i paruje się ze słuchawkami, umożliwiając słuchanie muzyki bezpośrednio z urządzenia.

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 posiada duży wyświetlacz pracujący w trybie always-on, dzięki czemu jest bardziej funkcjonalny niż kiedykolwiek. Ekran zegarka został zabezpieczony grubym szkłem. Sama koperta jest zaś wodoroporna i szczelna zgonie ze standardem IP6X.

Urządzenie monitoruje stan organizmu, cykl menstruacyjny u kobiet, a także jakość snu. Mierzy między innymi poziom natlenienia krwi, liczbę wykonanych kroków czy wysokość tętna. Zegarek łączy się z telefonem, pozwala słuchać muzyki, dzwonić i wysyłać wiadomości. Dysponuje także nawigacją.

Jego najsłabszy parametr to bateria, która wytrzymuje maksymalnie 18 godzin w trybie normalnym, a do 36 godzin w trybie niskiego zużycia. Sprzęt wyposażono w Wi-Fi i NFC, co oznacza, że pozwala on na dokonywanie płatności zbliżeniowych. 

Czego można oczekiwać od smartwatcha za ponad 1500 zł?

Smartwatche z roku na rok stają się coraz nowocześniejsze i coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Prosty sprzęt tego typu liczy kroki, mierzy puls, łączy się z telefonem i monitoruje sen. Niektóre tanie zegarki smart posiadają też moduł GPS.

Od tych nieco droższych możemy oczekiwać również łączności WiFi czy NFC, dzięki której da się płacić zegarkiem zupełnie tak samo jak kartą. Natomiast prezentowane smartwatche z przedziału cenowego 1500 – 2500 zł to już sprzęt bardziej zaawansowany, wytrzymały, a także dokładniejszy, jeśli chodzi o takie pomiary i analizy jak parametry życiowe, monitoring snu czy aktywności fizycznej.

NFC, Bluetooth i WiFi powinno być w nich standardem. Najbardziej pożądaną funkcją jest zaś możliwość wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości SMS bez konieczności łączenia się z telefonem. Takie smartwatch musi posiadać jednak slot na własną kartę SIM. 

Czy warto zapłacić ponad 1500 zł za smartwatch?

Zegarek typu smartwatch może pełnić rolę osobistego asystenta i personalnego trenera. Znacząco zwiększa on funkcjonalność smartwatcha, a niekiedy nawet go zastępuje. Lepszej jakości zegarek smart powinni wybrać dla siebie sportowcy, a także osoby podróżujące po nieznanych terenach.

Z nieco droższego urządzenia – zadowoleni będą również amatorzy wszelkich nowinek technologicznych i gadżeciarze. Współczesny smartwatch dobrze się prezentuje i jeszcze lepiej sprawuje się na co dzień. Może być zarówno sportowym dodatkiem do codziennych stylizacji, jak i eleganckim zegarkiem do pracy.

Czy warto więc zapłacić ponad 1500 zł za taki dodatkowy gadżet? Tak, o ile planujemy faktycznie korzystać z jego nowoczesnych funkcji. W przeciwnym razie lepiej będzie postawić na coś bardziej ekonomicznego.

Podobne:

Najnowsze artykuły

A może zainteresuje Cię: