Jak ściągać muzykę z YouTube? TOP11 programów na 2022 rok

Jak ściągać muzykę z YouTube? YT to najpopularniejsze w internecie miejsce w którym znaleźć można miliony filmów i piosenek, oczywiście oprócz piosenek w wysokiej jakości, znajdziemy także najnowsze teledyski, teksty piosenek, playlisty, longplay-e i inne wideo zawierające ulubioną przez nas muzykę.

Niestety YouTube ma jedną fundamentalną wadę – nie da się go używać (chyba że ma się wykupioną wersję YouTube Premium), gdy jest się offline! jak temu zaradzić? to bardzo proste, wystarczy wejść na jeden z kilku sprawdzonych serwisów które opisuję, by w dosłownie kilka sekund ściągnąć przekonwertowany plik z piosenką na swój komputer, telefon, dysk twardy czy Pendrive i już za chwilę móc odtwarzać go bez potrzeby użycia internetu.

W zależności od serwisu, muzykę z YouTube można pobrać najczęściej w formatach takich jak:

 • MP3
 • MP4
 • Wav
 • AVI
 • WMV
 • ACC

Zanim jednak przejdziesz do opisu programów, wiedz, że dzielą się one na 2 rodzaje:

 1. Konwertery online, służące najczęściej do pojedynczego pobierania i konwertowania muzyki w tryb audio/wideo, oraz:
 2. Aplikacje jako programy które instaluje się na komputerze, te używa się najczęściej do masowego ściągania i edycji muzyki z YouTube.

Jak pobrać muzykę z YT?

Pobieranie muzyki z YouTube przy użyciu “downloaderów” jest bardzo proste, wystarczy kilka kliknięć myszką, by już po chwili móc cieszyć się ściągniętą piosenką (oczywiście można też pobrać film, teledysk i inne rodzaje mediów).

W dosłownie kilka sekund konwertery wyodrębnią plik wideo (np. teledysk) od ścieżki audio i “wypluwają” jedynie plik audio w wybranym przez Ciebie formacie (najczęściej jest to MP3).

W pierwszej kolejności opiszę konwertery online, a następnie wymienię programy do zainstalowania na komputerze, które służą do masowego pobierania muzyki i filmów z YT. Programy do ściągania muzyki mają więcej zalet, są szybsze i bardziej rozbudowane w naprawdę ciekawe i przydatne funkcje (szerzej o nich w dalszej części materiału).

YouTube downloader online

Download4.CC

download4-cc-program-do-pobierania-muzyki-z-youtube

Pierwszym serwisem do pobierania i konwertowania muzyki z YouTube jest Download4.CC – pobranie utworu ogranicza się jedynie do wklejenia linku do piosenki na YT, a następnie kliknięcia przycisku DOWNLOAD. Serwis zacznie od razu konwertować piosenkę, i już po chwili ukażą nam się kolejne dwa przyciski dzięki którym ściągniemy piosenkę na komputer.

Pierwszym przyciskiem pobierzemy piosenkę w wersji MP4, natomiast drugim – piosenkę w formacie MP3. Poniżej znajduje się też trzeci przycisk: “Download Othe Format” i oznacza on pobranie piosenki w innych formatach, jeśli nie odpowiada nam ani MP4, ani MP3.

Na koniec dodam tylko, że serwis Download4.CC nie ogranicza się jedynie do YT, bo można dzięki niemu pobierać materiały z innych serwisów Social Media, takich jak np.: TiKTok, Facebook, Instagram, itd.

2conv.com

2conv.com-program-do-pobierania-muzyki-z-youtube

Kolejnym dość popularnym serwisem do pobierania muzyki z YT jest 2conv.com. Serwis działa na bardzo podobnej zasadzie co ten opisany powyżej. Aby pobrać muzykę z YT, należy wkleić do okienka link ze strony internetowej YT, a następnie wybrać interesujący nas format w jakim chcielibyśmy pobrać piosenkę na dysk.

Do wyboru 2conv.com oferuje następujące formaty: MP3, MP4, MP4 HD, AVI i AVI HD. Po wybraniu formatu klikamy przycisk KONWERTUJ i czekamy, aż portal przekonwertuje piosenkę do wybranej przez nas wersji (w trakcie czekania mogą pojawiać się wyskakujące okienka z reklamami – należy zamknąć je krzyżykiem).

Gdy konwersja dobiegnie końca, pojawi się przycisk POBIERZ, dzięki któremu pobierzemy film lub piosenkę na dysk twardy komputera, lub telefonu. Poniżej tego przycisku pojawi się też drugie okienko: PRZEKONWERTUJ INNE WIDEO, które po kliknięciu otworzy kolejną zakładkę w której możesz wkleić kolejne wideo do pobrania z YT.

YouTube MP3 Konwerter

320YTMp3-program-do-pobierania-muzyki-z-youtube

YouTube MP3 jest darmowy i dostępny online, konwertuje filmy z YouTube na pliki muzyczne w formacie MP3 (i tylko MP3). Jest to naprawdę szybka i skuteczna strona internetowa do pobierania piosenek z YouTuba. Lubię ją szczególnie dlatego, że w trakcie oczekiwania na ściągnięcie piosenki serwis nie zasypuje mnie reklamami.

Ściąganie muzyki lub wideo przez ten serwis jest bardzo intuicyjne: wklejamy w okienko link z YT, klikamy przycisk POBIERZ i cierpliwie czekamy na przekonwertowanie materiału do formatu MP3.

Strona posiada polską wersję językową, co znacznie ułatwia korzystanie z niej osobom nieposługującym się językiem angielskim. Po przekonwertowaniu pojawia się przycisk POBIERZ PLIK, który od razu pokazuje nam dane dotyczące rozmiaru pliku do ściągnięcia.

Onlinevideoconverter.pro

onlinevideoconverter.pro-program-do-pobierania-muzyki-z-youtube

Kolejnym narzędziem do pobierania plików z YouTuba jest Onlinevideoconverter.pro, jest to narzędzie online i jest w stanie umożliwić nam pobranie muzyki w dwóch formatach: MP3 i MP4.

Jak pobrać muzykę z YT? wklej link w okienko znajdujące się w górnej części strony, a następnie wybierz format w jakim chcesz pobrać plik i kliknij przycisk CONVERT. Następnie kliknij pomarańczowy przycisk DOWNLOAD.

Po kliknięciu tego przycisku może pojawić się reklama, która otworzy się w nowym okienku – okienko należy zamknąć i cierpliwie czekać na przekonwertowanie się piosenki lub wybranego filmu.

Gdy konwertowanie do MP3 lub MP4 dobiegnie końca, od razu pojawi się okienko do zapisania piosenki na dysku komputera, telefonu czy laptopa.

Y2meta.com

Y2meta.com-program-do-pobierania-muzyki-z-youtube

Jest to serwis online który oferuje trochę więcej niż reszta konwerterów. Dzięki Y2meta.com po wklejeniu linku do piosenki na YouTube od razu otrzymasz informacje dotyczące wagi pliku, który będziesz mieć do pobrania po przekonwertowaniu.

Serwis oferuje możliwość pobrania muzyki z YT w 3 formatach: Video, MP3 i Audio. Każdy z tych formatów z kolei zawiera kilka wersji jakościowych pliku i tak np. pobieranie muzyki z YouTube w wersji MP3 może odbyć się w 5 wersjach: 64 kbps, 128 kbps, 192 kbps, 256 kbps i 320 kbps. Najwięcej miejsca zajmie wersja z 320 kbps, ale też ma najlepszą jakość dźwięku.

Po wklejeniu linku do YT wybierz format i wersję jakościową pliku, a następnie kliknij przycisk DOWNLOAD. Program automatycznie przeniesie nas na kolejne okno w którym możemy pobrać film lub ściągnąć muzykę, albo edytować plik. Jest to jak na razie jedyny serwis, dzięki któremu można poddawać edycji ściągnięte pliki.

Notube.net

Notube.net-program-do-pobierania-muzyki-z-youtube

Serwis Notube.net jest znany jako darmowy i wieloformatowy konwerter YouTube, posiada polską wersję językową i należy do rozbudowanych konwerterów muzyki. Dzięki niemu możesz skonwertować dowolne wideo z YT do formatów: MP3, MP3 HD, MP4, MP4 HD, M4A, 3GP i FLV.

Jak ściągnąć z YouTube muzykę czy film? wystarczy wkleić link do wideo, wybrać format w jakim chcemy otrzymać plik, po czym klikamy OK. Po kliknięciu przycisku otworzy się nowa zakładka z reklamą, zakładkę tę można od razu zamknąć i czekać na pobranie wideo z YT.

Gdy konwersja dobiegnie końca (możemy śledzić progres), pokażą nam się dwa przyciski: POBIERZ i KONWERTUJ NASTĘPNY FILM. Po kliknięciu przycisku POBIERZ, otworzy się kolejna reklama, a następnie plik do pobrania.

x2convert.com

x2convert.com-program-do-pobierania-muzyki-z-youtube

Ostatnim godnym uwagi serwisem online jest x2convert.com – niestety nie posiada on polskiej wersji językowej, ale jest na tyle intuicyjny, że ściągnięcie na dysk piosenki z serwisu YouTube nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu.

Pobieranie muzyki z YT odbywa się w 3 krokach: kopiujemy link url z YT do okienka, klikamy GET LINK VIDEO i pokazuje nam się menu w którym do wyboru mamy 4 formaty (MP4, MP3, AUDIO i WEBM) dodatkowo w kilku wersjach jakościowych.

Klikamy następnie przycisk DOWNLOAD i zostajemy przekierowani do zakładki POBIERANIE, w której należy kliknąć przycisk DOWNLOAD FILE MP3 i tu już rozpocznie się fizyczne pobieranie muzyki lub wideo na komputer bądź telefon. Uwaga na otwierające się zakładki z reklamami.

YouTube downloader offline (program)

Czas na programy do zainstalowania na komputerze, pobieranie filmów i słuchanie muzyki w trybie offline nigdy jeszcze nie było takie proste. Programów godnych uwagi jest kilka, ich przydatność oceniam na podstawie prostoty obsługi i zakresu funkcji dodatkowych, takich jak np. cięcie muzyki na kawałki, łączenie ścieżki dźwiękowej, szeroki wachlarz formatów, wybór jakości pliku, itd.

Jeśli więc chcesz legalnie ściągnąć muzykę z YT, zapoznaj się z poniższymi propozycjami:

4K Download

program-do-sciagania-muzyki-4kdownload
UWAGA: w wersji bezpłatnej można wykonać jedynie 30 pobrań dziennie.

Jak szybko ściągnąć muzykę z YouTube? zainstaluj na komputerze program 4K Download. Dzięki niemu nie tylko ściągniesz listę pojedynczych piosenek z YT, ale też będziesz mieć możliwość pobrania całej playlisty, a nawet całego kanału na YT. Jest też możliwość automatycznego pobierania nowo pojawiających się klipów wideo i audio z ulubionego kanału na YT.

Program najczęściej używa się w ten sposób, że tworzymy playlistę z ulubionymi kawałkami i pobieramy wszystkie piosenki z playlisty za pomocą jednego kliknięcia. Nie trzeba więc pojedynczo dodawać linków do piosenek, wystarczy tylko stworzyć playlistę z ulubionymi utworami.

Co jeszcze zasługuje na uwagę w tym programie? oto kilka ciekawych funkcji:

 • możliwość wyodrębnienia i pobrania napisów z danego klipu wideo,
 • możliwość pobrania wideo z YT w jakości HD, 4K i 8K,
 • możliwość pobierania treści audio i wideo z Vimeo, TikTok, Facebooka, Instagrama, i kilku innych,
 • możliwość ustawienia Proxy,
 • pobieranie filmów 3D,
 • pobieranie filmów 360°,
 • oraz tryb Smart Mode.

ClipGrab

program-do-sciagania-wideo-z-youtube-clip-grab

ClipGrab jest całkowicie bezpłatnym narzędziem umożliwiającym pobieranie jak i konwertowanie filmów z YouTube, zastosowanie tego programu nie kończy się jednak na YT, bo oprócz niego można też pobierać pliki z innych popularnych serwisów, jak np. Vimeo, Dailymotion, MyVideo, MySpass, i innych.

Program ClipGrab to lekkie narzędzie online do poszukiwania wideo z różnych stron internetowych. Jak ściągnąć film bądź muzykę? po otwarciu programu wpisujemy w obszar wklejania tytuł utworu i otrzymujemy listę dopasowań. Po dwukrotnym kliknięciu na dane źródło, program pobierze plik audio lub wideo na dysk twardy.

Przed przeszukiwaniem YT i innych serwisów warto ustawić najpierw format zapisu, do wyboru mamy:

 • MP3,
 • OGG Vorbis,
 • MPEG-4,
 • OGG,
 • i MP4.

Aplikacja ClipGrab ma opcję pobierania filmów w niskiej lub wysokiej jakości HD (wybierz interesującą rozdzielczość: 480p, 720p, 1080p prawym przyciskiem myszy). Pobieranie muzyki z YouTube tym programem to czysta przyjemność! aplikacja do zainstalowania na systemie Windows.

YTD Video Downloader

pobieranie-z-yt-ytd-downloader

YTD Video Downloader to odnowiona wersja znanego kiedyś programu YouTube Downloader. Nazwa aplikacji może być nieco yląca, gdyż dzięki niej można pobierać na dysk wideo i audio z wielu innych serwisów: Facebook, Bing Video, MetaCafe, DailyMotion, Blip, itd.

Aby pobrać materiał z YT, wystarczy skopiować link i wkleić go w górnym pasku programu, następnie wybieramy lokalizację na dysku, gdzie program ściągnie plik (domyślnie plik będzie w formacie FLV). Natomiast tuż po pobraniu pliku, program zapyta, czy chcemy skonwertować pobrany plik do któregoś z poniższych formatów:

 • MP3,
 • AVI,
 • 3GP,
 • MP4,
 • MOV,
 • WMV.

Podczas konwersji można też edytować plik, przycinając go, lub wycinając fragment materiału, bądź regulowac głośność. Co więcej, program posiada swój własny wielofunkcyjny odtwarzacz multimedialny.

Twórcy programu przygotowali wersję PRO tej aplikacji, która wyposażona jest w dodatkowe funkcje i nie posiada żadnych ograniczeń ilościowych odnośnie pobierania plików z YT.

UWAGA: podczas instalowania programu, kreator instalacji oferuje możliwość zainstalowania dodoatkowych komponentów, nie są one jednak obowiązkowe do poprawnego działania aplikacji i nie trzeba ich instalować.

Free YouTube to MP3 Converter

Free-YouTube-to-MP3-Converter-pobieranie-muzyki-z-youtuba

Jest to najlżejszy, najszybszy i najmniej zasobożerny program do ściągania filmów i muzyki z YouTuba. Aplikacja jest całkowicie darmowa i przeznaczona jest tylko pod YT. Jej podstawową, a zarazem jedyną funkcją jest pobieranie klipów z serwisu YouTube i zapisywanie ich ścieżki dźwiękowej w formacie MP3.

Instrukcja obsługi tego konwertera jest banalnie prosta. Kopiujemy link z YT, wklejamy w puste okienko, wybieramy lokalizację na dysku twardym do zapisania tam naszego pliku MP3 i klikamy POBIERZ.

Program poza domyślnym formatem MP3 oferuje możliwść zapisania ścieżki dźwiękowej w formatach takich jak:

 • AAC,
 • OGG,
 • M4A,
 • i w formatach bezstratnych:
 • WAV,
 • i FLAC.

Czy pobieranie z YT jest legalne?

Wiesz już jak ściągnąć muzykę z YouTube lub YouTube Music, czy jednak jest to legalne? otóż ściąganie muzyki z YT jest legalne, jeśli nie będziesz wykorzystywac pobranych plików do dalszego użytku i nie będziesz ich rozpowszechniać.

A więc nie będziesz ich dalej udostępniać na YT lub innych serwisach służących do dzielenia się plikami, np. Torrent. Nie możesz też czerpać korzyści finansowych wynikajacych z udostępniania ściągniętych plików ponieważ jest to już narażanie na szkody właściciela praw autorskich danego utworu.

Pobraną muzykę możesz natomiast przechowywać na dysku komputera, czy telefonu na swój użytek i odsłuchiwać ją dowolną ilość razy.

Co więcej, regulamin serwisu YT jasno mówi, iż nie należy:

 • nadawać,
 • powielać,
 • sprzedawać,
 • reprodukować,
 • transmitować,
 • licencjonować,
 • i wyświetlać treści bez zgody autora lub licencjonodawcy.

Podsumowując: ściągaj z YT jeśli nie zamierzasz dalej udostępniać pobranych treści.

Jak pobrać film z YT na Mac?

MacX YouTube Downloader

Jeśli zastanawiasz się jak ściągnąć film z Youtube na komputer Mac, to wiedz, że nie jest to nic trudnego bowiem tutaj z pomocą przyjdzie Ci program MacX YouTube Downloader.

MacX YouTube Video Downloader to darmowa aplikacja stworzona pod Mac-a, obsługuje ona także inne znane serwisy internetowe i ma możliwość pobierania materiałów na dysk w różnej jakości:

 • HD,
 • Full HD,
 • 4K,
 • 5K,
 • i 8K

Aplikacja może nie tylko ściągnąć muzykę z YouTube, ale posiada również funkcję odtwarzania wybranej piosenki, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi, który można uruchomić tuż po ściągnięciu piosenki na dysk komputera.

Czyli ściągamy plik muzyczny i od razu uruchamiamy jego odtwarzanie.

Ciekawą funkcją jest też wykrywanie właśnie otwartej zakładki w przeglądarce w której odtwarzamy film z YT, program zapyta nas od razu, czy ściągnąć oglądane wideo na dysk twardy.

Dzięki aplikacji pobrane

Podsumowanie

Jak szybko pobierać filmy z YouTube? w zależności od zapotrzebowania na pliki audio wykorzystaj video downloader online jako stronę internetową lub video downloader offline (program do zainstalowania na komputerze).

Ten ostatni służy do masowego pobierania plików wideo i audio z serwisu YT. Jeśli jednak chcesz ściągnąć muzykę z YT jedynie od czasu do czasu, w niewielkich ilościach, to spokojnie wystarczy Ci serwis online.

Najlepiej przetestuj każdy z opisanych przeze mnie serwisów lub programów i wybierz ten, z którego korzysta Ci się najłatwiej i najszybciej. Powodzenia!

Podobne:

Najnowsze artykuły

A może zainteresuje Cię: