Jak szybko wypromować konto na Instagramie?

Media społecznościowe, a wśród nich Instagram, są wszechobecne w naszym życiu. Według badań ponad połowa Polaków swój dzień zaczyna od przeglądania właśnie tej aplikacji. Dodatkowo coraz więcej osób próbuje wykorzystać to medium do promocji swojej osoby lub produktów.

Instagram to popularna aplikacja, w której dzielimy się chwilami z naszego życia, uwiecznionymi na zdjęciach. To miejsce, które pozwala zdobyć wielu followersów, a tym samym pozwala na promowanie swojej osoby wśród innych. Sama obecność i wrzucanie zdjęć nie pomogą jednak w wypromowaniu swojego konta. Należy pamiętać o kilku wskazówkach.

Jak wypromować konto na Instagramie? O to kilka pomocnych rad.

Jak wypromować konto na Instagramie?

  1. Zakładając konto na Insta musisz wiedzieć, po co to robisz i dla kogo. Określenie grupy docelowej, jest dobrym krokiem w osiągnięciu sukcesu. Bardzo ważne jest również opracowanie strategii. Warto mieć pomysł na siebie, a wszystkie działania, które podejmujemy na IG – muszą być spójne. Począwszy od nazwy, przez wirtualną wizytówkę, a na wyglądzie skończywszy. Zakładając swoje konto, nasza nick powinien wiązać się z tematem, który będzie poruszany w naszym medium.
  2. Równie ważna, co nazwa, jest wirtualna wizytówka, czyli BIO. W kilku słowach musisz zachęcić ludzi, aby zostali z Tobą i zaobserwowali Twój profil. Masz na to jedynie 150 znaków, więc wszystko musi być przemyślane i atrakcyjne dla potencjalnych followersów. Nie zapomnij o podaniu adresu mailowego i linków, które ułatwią kontaktowanie się z Tobą.
  3. Planując prowadzenie konta na Instagramie, bardzo ważny jest temat. Musisz go przemyśleć. Profili modowych czy kuchennych jest już sporo, dlatego istotne jest znalezienie niszy, która nas będzie wyróżniała. Oczywiście nie chodzi o to, by zamykać się w jednym temacie. Prowadząc konto o mechanice, możesz przemycać tematy związane z podróżami czy książkami. Jednak wszystko powinno być odpowiednio wyważone.
  4. Publikując na Instagramie, musisz zadbać o to co piszesz i jak piszesz. Post warto kilka razy przeczytać, aby wyłapać ewentualne błędy, które mogą stać się pożywką dla internetowych trolli. Aby zwiększyć swoje zasięgi, ważne jest dobranie odpowiednich hasztagów, które pomagają grupować treści wokół konkretnych tematów.

Jak zdobyć nowych followersów?

Chcąc zwiększyć liczbę osób, które obserwują Twój profil, warto zadbać o aktywność i interakcje z fanami. Odpisuj na każdy komentarz, który pojawi się pod Twoim postem. Komentuj również ze swojego konta, posty innych użytkowników aplikacji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że te osoby przyjdą na Twój profil i go zaobserwują.

Popularność konta mierzy się przez ilość obserwujących, a także ilość serduszek i komentarzy pod zdjęciami. To ważne dla algorytmów Instagrama, które wyświetlają Twój profil wyżej, a także dla firm reklamowych, które chętniej rozpoczynają współpracę z większymi kontami. Im więcej followersów, tym większe wpływy z Twojego konta na Instagramie.

Szybkie wypromowanie konta na Instagramie a zakup followersów

Zwiększenie ilości osób obserwujących konto może również odbywać się poprzez kupione followersy na Instagramie. Jest wiele stron, które oferują kupno obserwatorów, jak na przykład Polskielajki.pl. To bardzo dobre rozwiązanie na początku drogi. Pozwala zwiększyć ilość obserwujących, a także wpłynąć na zasięgi jakie osiągamy.

Wpływa to również na rozpoznawalność i wartość marki. Ważne jest, aby kupując followersów ich liczba przyrastała stopniowo. Wówczas będzie to wyglądało zdecydowanie bardziej profesjonalnie.

Płatni obserwatorzy pomogą na początku drogi w świecie Instagrama. Przydadzą się także w momencie, kiedy zasięgi zaczynają spadać i liczba nowych obserwacji spada. Takie działanie można przeprowadzić tuż przed dużą kampanią reklamową.

Taka inwestycja może szybko się zwrócić, nie tylko w postaci kontaktów reklamowych, ale także w postaci liczby zaangażowanych użytkowników. Reklama profilu na Instagramie, która miałaby przyciągnąć nowych obserwatorów – jest zdecydowanie droższa, niż kupno followersów.

Czy regularność na Instagramie jest ważna?

Regularność to jeden z kamieni milowych sukcesu na Instagramie. Jest to medium, które sprzyja aktywnym twórcom. Chcąc zdobyć rzesze fanów, warto dodawać kilka postów tygodniowo.

Ważne jest również zachęcenie followersów do zostawiania po sobie śladu, nie tylko w postaci serduszka, ale także komentarza. Możesz to zrobić poprzez zadanie pytania czy zachęcenie ich, aby oni podzielili się swoją historią.

Warto ustalić, ile treści jesteś w stanie publikować w ciągu tygodnia i trzymać się tej liczby. Musisz pamiętać, że publikowanie zbyt dużej ilości postów może być traktowane jako spam. Pamiętaj, że na IG liczy się jakość. Czasem lepiej opublikować dwa porządne posty niż codziennie publikować rozmazane zdjęcia zrobione gdzieś na szybko.

Promowanie konta na Instagramie nie należy do łatwych. Ważna jest regularność i pomysł na siebie. Warto zadbać także o obserwatorów, by w ten sposób generować zasięgi. Prowadzenie profilu na IG wymaga planu i cierpliwości. Jednak uzyskane efekty przynoszą dużo satysfakcji.

Warto przeczytać:

Najnowsze artykuły

A może zainteresuje Cię: