Jak utworzyć grupę na Messengerze? Instrukcja krok po kroku

Jak utworzyć grupę na messengerze? w dosłownie kilku krokach pokażę ci jak taką grupę utworzyć, w końcu aplikacja Messenger cieszy się niesamowitą popularnością i to właśnie tam znajdziemy niemal wszystkich naszych przyjaciół, rodzinę i znajomych.

Messenger umożliwia nam zupełnie darmową komunikację i jest banalnie prosty w obsłudze. Dzięki tej aplikacji możemy m.in. tworzyć grupy rozmowy. Aby taką grupę utworzyć na Messengerze, należy wykonać dosłownie kilka kliknięć.

Jak utworzyć grupę na messenger?

Stworzenie nowej rozmowy grupowej na Messengerze naprawdę nie jest trudne. Zaraz pokażę Ci, jak w dosłownie kilka sekund zrobić grupę na Messengerze, pokaże Ci także jak dodać do niej znajomych, oraz jak nadać jej swoją nazwę.

W aplikacji Messenger była kiedyś osobna zakładka na konwersację grupową, jednak wraz z rozwojem aplikacji, postanowiono, że konfiguracja grupy odbywać się będzie w zakładce głównej “Czaty”, w której mamy listę kontaktów na Messengerze.

Z tego właśnie względu tworzenie nowej grupy na Messengerze zaczniemy właśnie w tym miejscu. Przechodzimy zatem do aplikacji do zakładki “Czaty”:

Jak-utworzyć-grupę-na-Messengerze

Teraz należy dotknąć (kliknąć) ikonę ołówek, widoczną poniżej:

Jak-utworzyć-grupę-na-Messengerze-krok-2

W następnym kroku wybieram znajomych, z którymi chcesz założyć grupę, z prawej strony listy są do kliknięcia puste kółeczka, które po kliknięciu wypełniają się na niebiesko z białym ptaszkiem w środku:

Jak-utworzyć-grupę-na-Messengerze-krok-3

Gdy już wybierzesz osoby do grupy, w prawym górnym rogu klikamy przycisk: “Dalej”. Teraz Messenger poprosi nas o nazwanie utworzonej grupy, nazwę czatu możesz wybrać dowolną, ale warto zacząć od nadania charakterystycznej nazwy:

tworzenie-grupy-na-Messengerze-krok-4

Teraz już po wpisaniu nazwy grupy Messenger możesz kliknąć przycisk znajdujący się u góry z prawej strony o nazwie “Utwórz” po kliknięciu którego grupa zostanie utworzona. Następnie Twoim oczom ukarze się gotowe okienko do grupowej konwersacji:

jak-zrobić-grupę-na-messengerze-5

…ale to nie wszystko, bo niby grupa do konwersacji ze znajomymi została już utworzona, ale wiedz, że masz jeszcze możliwość personalizacji wyglądu grupy:

grupa-messenger

Po kliknięciu przycisku “i” ujrzysz interfejs w którym do wyboru będziesz mieć kilka ciekawych opcji, jak np.:

  • wybór motywu na grupie Messenger (kolorystyki czatu),
  • wybór ikon emoji,
  • wybór nicków,
  • wygenerowanie linku do grupy Messenger,
  • zmień zdjęcie grupy (po wybraniu zdjęcia kliknij OK)
  • itd.

jak-zrobic-grupe-na-mess

Jak znaleźć grupę na Messengerze

Jak dołączyć do grupy na Messengerze

Jak znaleźć konwersację grupową na Messengerze

Podsumowanie

Konwersacje grupowe na Messengerze cieszą się ogromną popularnością i są uruchamiane coraz częściej, bo nie dość, że jest to bardzo prosta czynność, to zawsze pod ręką (mając ze sobą telefon) jesteśmy w stanie rozmawiać z wybranymi osobami w zbiorowym czacie prywatnym.

Zamieściłem powyżej prostą instrukcję jak szybko utworzyć rozmowę grupową na Messengerze i mam nadzieję, że nie będziesz mieć żadnych problemów z jej założeniem i uruchomieniem. Co więcej: aby założyć nową grupę, wystarczy powtórzyć proces zakładania poprzedniej grupy.

Aby stworzyć grupę, tak naprawdę wystarczy wpisać nazwę grupy i dodać członków na rozmowy grupowe. Po stworzeniu grupy, aż do czasu jej rozwiązania (usunięcia) będziesz mieć możliwość pisania kolejnych komentarzy, rozmawiając z wieloma osobami jednocześnie.

Oczywiście po utworzeniu nowej grupy np. w aplikacji mobilnej – będzie możliwe dodanie nowych osób (każdy z członków grupy może wybrać nowych użytkowników).

Podobne tematy:

Najnowsze artykuły

A może zainteresuje Cię: